Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

BS-16 z lokalem

Lustrzane odbicie

Dane techniczne

wysokość
8,78 m
Powierzchnia zabudowy
149,60
kondygnacje
z poddaszem użytkowym
garaż
bez garażu
dach
dach dwuspadowy
konstrukcja
murowane
zabudowa
domy wolnostojące
piwnica
bez piwnicy
dostępne odbicie lustrzane
Tak
Pow. użytkowa
134,60 + lokal 27,70m2 m²
Powierzchnia dachu
250,40 m²
Długość działki
20,20
Kubatura
947,20
Szerokość działki
23,10
Kąt dachu
42

Opis projektu

Budynek jednorodzinny parterowy z poddaszem mieszkalnym, bez podpiwniczenia.

Na parterze budynku zaprojektowano strefę dzienną mieszkania podstawowego zawierającą: 2 pokoje, kuchnię, spiżarkę, węzeł sanitarny i kotłownię ze składem opału oraz lokal usługowy z niewielkim zapleczem socjalnym i wc.

Na poddaszu znajduje się strefa nocna mieszkania podstawowego zawierająca: trzy sypialnie, łazienkę oraz pralnię i strych.

Wielkość mieszkania odpowiada potrzebom 4 - 5 osobowej rodziny.

Lokal użytkowy o powierzchni 27,70m2 stanowiący 17,1 % łącznej powierzchni użytkowej budynku może być przeznaczony na różne rodzaje działalności nie uciążliwej dla otoczenia. Rozwiązania funkcjonalno-technologiczne lokalu użytkowego należy dostosować do potrzeb Inwestora w ramach adaptacji projektu do terenu.

Rozwiązania architektoniczne.

Zaprojektowano budynek parterowy bez podpiwniczenia, z poddaszem użytkowym. Rzut budynku oparto na kształcie prostokąta z przekryciem prostym dwuspadowym dachem o nachyleniu połaci 42°. Od strony frontowej wprowadzono lukarnę dachową z balustradą portfenetrową.

Na parterze budynku wydzielony został lokal użytkowy z niezależną strefą wejściową w ramach dużej, przeszklonej witryny frontowej.

Ogrzewanie budynku w rozwiązaniu podstawowym – kotłem na paliwo stałe (pellety) wraz z instalacją solarną. Wariantowo przewidziano ogrzewanie kotłem gazowym z uwzględnieniem w bilansie cieplnym współpracy z ogrzewaniem kominkowym oraz instalacją solarną do podgrzewania c.w.u.

Rozwiązania konstrukcyjne budynku.

Budynek zaprojektowano w technologii tradycyjnej: ściany zewnętrzne murowane z bloczków silikatowych z lekkim dociepleniem zewnętrznym. Ściany wewnętrzne murowane z cegły pełnej silikatowej. Stropy prefabrykowane gęstożebrowe. Ławy fundamentowe żelbetowe, ściany fundamentowe betonowe. Dach drewniany krokwiowo – jętkowy z płatwią kalenicową na budynku mieszkalnym. Pokrycie - dachówka cementowa lub ceramiczna albo blacha dachówkowa.

Zawiera wszystkie instalacje wewnętrzne: centralnego ogrzewania  na gaz ziemny, wod.- kan, c.w., gazową, elektryczną, odgromową.

Projekt spełnia aktualne wymagania“Warunków technicznych”,a w zakresie ochrony cieplnej także po 2021r.

Rzuty

Rzuty
Rzuty

Elewacje

Sytuacja

Przekrój

O autorze projektu BS-16 z lokalem

Kategoria: Projekty domów
Pracownia: Postaw Dom
3 700 zł

Tylko u nas możesz negocjować cenę!
Skorzystaj z tej możliwości.

Lustrzane odbicie: dostępne.

Masz dodatkowe pytania?
Zadzwoń lub zamów rozmowę.

Zamów rozmowę

Pomożemy Ci dopasować do twoich potrzeb mymarzony projekt, wpisz swój numer telefonu nasz konsultant oddzwoni.

Negocjuj cenę projektu BS-16 z lokalem

Wersja projektu:

Zapytaj pytanie o projekt BS-16 z lokalem

Wersja projektu:

Oceny i komentarze

Napisz swoją opinię