Masz pytania? Chciałbyś negocjować cenę

Zadzwoń! 517 970 199

Strona główna / Poradniki / Nowoczesne zastosowania na rynku budowlanym

Nowoczesne zastosowania na rynku budowlanym

 Nowoczesny dom

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na budowę własnego domu. Proces ten jest spowodowany nieustannie poszerzającym się postępem technologicznym. Dzisiejsze budownictwo to zdecydowanie energooszczędne i ekologiczne, a także nowoczesne zastosowania na rynku budowlanym. Budynki charakteryzują się wyższym standardem, są trwalsze i odporniejsze na negatywny wpływ warunków zewnętrznych. Niestandardowe bryły o niekonwencjonalnym kształcie pozwalają na przełamanie tradycyjnych wzorców budowlanych. Do innowacyjnych metod można zaliczyć przede wszystkim pompy ciepła czy systemy solarne. Urządzenia te czerpią energię z odnawialnego źródła, wspomagając centralny proces ogrzewania domu bądź bieżącej wody użytkowej. Ciekawym przykładem są również płyty OSB, zapewniające dłuższą żywotność konstrukcji. Nowoczesne zastosowania zmniejszają zapotrzebowanie na energię ciepłą do nawet 30 kWh/m2 na rok. Koszt budowy jest o 15% niższy w porównaniu do tradycyjnych konstrukcji. Współczesne domy zapewniają nam lepszy mikroklimat, zwiększając tym samym komfort naszego życia.

Domy pasywne

Do nowoczesnych zastosowań na polskim rynku budowlanym możemy zaliczyć np. domy pasywne. To konstrukcje posiadające zdolności samoistnego nagrzewania przez cały rok. Atutem budownictwa pasywnego jest mniejsze zapotrzebowanie na energię – nawet do 7 razy mniej w porównaniu z klasycznymi budowlami. Innowacyjne domy dobra inwestycja, zapewniająca nam lepszą i oszczędniejszą przyszłość.

Zobacz też:

Projekty domów pasywnych

Projekty domów energooszczędnych

Zobacz Również

domowa sauna

Zalety korzystania z sauny domowej

Domowe saunowanie – twoja codzienna oaza spokoju Kiedy dom stać się może przystanią wypoczynku i ...

Jeden komentarz

  1. Bartek

    Fajnie, że teraz dąży się do niższego zużycia energii, tu nie tylko chodzi o nasze portfele ale też o srodowisko, musimy nauczyć się marnować mniej. A zużycie ponzej 40 kWh/m2 rocznie to brzmi obiecująco. Due tak dla domów pasywnych. Poelcam doczytać o tym na Archido zanim się wybierze coś dla siebie. Jest dużo artykułów. Polecam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *