Masz pytania? Chciałbyś negocjować cenę

Zadzwoń! 517 970 199

Strona główna / Wnętrza / Domowa sauna – zalety

Domowa sauna – zalety

 Ciężka i stresująca praca, szybkie tempo życia a także wiele otaczających nas problemów, powoduje, że nasze ciało staje się spięte, nerwowe i wzburzone. Co zrobić by pozbyć się niepożądanego uczucia zmęczenia? Najlepszym rozwiązaniem jest domowa sauna!

Sauna to nie tylko miejsce relaksu, to także komnata zdrowia i urody. Niezwykle wpływa na nasze samopoczucie i dogłębne nawilżanie ciała. Poprawia krążenie i zwiększa odporność, obniżoną przez niezdrowy tryb życia. Wspiera naturalne oczyszczanie toksyn z naszego organizmu. Jej kolejnym atutem jest wspomaganie wzrostu ciepłoty ciała – proces ten jest szczególnie ważny dla osób z infekcjami górnych dróg oddechowych, bowiem w prosty i szybki sposób można usunąć wszelkie bakterie i wirusy. Udowodniono, że systematyczne chodzenie do sauny, ogranicza możliwość przeziębień do minimum. Korzystnie wpływa na szybszą przemianę materii, wspierając lepsze efekty odchudzania czy regeneracji wielu mięśni, obciążonych intensywnymi treningami. Zwalcza także niepożądane efekty stresu.

Korzystanie z sauny jest przyjemnym aspektem, szczególnie w okresach zimowych. Wiele zmarzlaków marzy o chwili w wygodnym i gorącym pomieszczeniu. Zaprojektowanie domowej sauny to najlepsza inwestycja w zdrowie i naszą przyszłość. Sauna pomoże nam zwalczyć choroby reumatyczne, schorzenia stawów, nerwobóle czy zapalenia dróg moczowych.

Jak zaprojektować idealną saunę?

Przede wszystkim musimy określić jej preferowany rodzaj. Wyróżniamy sauny parowe, suche (fińskie), mokre czy działające na podczerwień. Tradycyjną sauną, najczęściej montowaną w domowym zaciszu jest łaźnia sucha. Nie wymaga dużego metrażu, świetnie wkomponuje się w nawet najmniejszą przestrzeń. Do jej budowy potrzebne są specjalistyczne drewienka, piec czy odpowiednie drzwi, niepodatne na uszkodzenia spowodowane wysoką temperaturą. Projektując saunę, warto pomyśleć o prysznicu, pozwalającym na szybkie oczyszczenie się z potu.

Domowa sauna zwiększy ukrwienie naszego ciało, dzięki czemu będzie gładkie i delikatne. Takiego efektu nie osiągniemy stosując nawet najdroższych i najlepszych kremów pielęgnacyjnych. To miejsce przeznaczone do codziennego użytku, bowiem jej częste stosowanie nie powoduje efektów ubocznych. By pobudzić zmysły, można dolać do pieca olejków eterycznych, które świetnie inhalują a także relaksują.

Zobacz Również

TOP 5 porad na temat aranżacji salonu z wykorzystaniem odpowiednich mebli

Salon jest reprezentacyjną częścią domu, dlatego wymaga precyzyjnego i przemyślanego wykończenia. W przypadku tej przestrzeni nie sprawdzą się pierwsze lepsze rozwiązania z katalogu wnętrzarskiego. Przygotowana aranżacja musi być idealnie dopasowana do gustu właściciela oraz specyfiki danej przestrzeni. Poznaj nasze porady na temat aranżacji salonu!

2 komentarze

  1. Kasper

    Czy ktoś może powiedzieć jakie sa mniej więcej koszty stworzenia we własnym domu sauny ? nawet malutkiej. Starsznie lubie chodzic na saune, anwet polecał mi to ostatnio lekarz, ale ciężko znalexc zcas żeby często się tam wybierać. A jesi byłby tego dość rozsądny kosztorys to dlaczego nie. Może warto zainwestować stawiając na piewszym miejscu swoją własną wygode i komfort?! Będę wdzięczny za kazde informacje w tym temacie. Pozdrawiam!

  2. Karolina

    nieźle nieźle! Własna sauna w domu to już szałowo! Tutaj na Archido jest coś napisane o takich saunach na podczerwień ale to chyba nie to samo co taka klasyczna parowa, tylko, zęzrobirnie takiej w domu to pewnie masa jakiś wymaganń, musi być naprawdę szczelny pokój itd. ale super taką mieć w domu. Dla mnie jak marzenie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *