Masz pytania? Chciałbyś negocjować cenę

Zadzwoń! 517 970 199

Strona główna / Poradniki / Budowanie / Hala na zamówienie czy gotowa? Sprawdź kluczowe różnice
hala na zamówienie

Hala na zamówienie czy gotowa? Sprawdź kluczowe różnice

Osoby planujące wzniesienie „namiotu” nierzadko mają dylemat – gotowy czy projektowany od podstaw? Oba rozwiązania są warte rozważenia, a ostateczna decyzja zależy od kilku czynników. Jeśli jesteś w trakcie podejmowania decyzji, to koniecznie zapoznaj się z tym artykułem!

1. Cena

Wielu inwestorów dąży do maksymalnego obniżenia kosztów inwestycji, czemu nie można się dziwić. Gotowe hale namiotowe zwykle pochodzą z demontażu, dzięki czemu ich cena jest niższa. Oczywiście przy zakupie od zaufanego dostawcy ich stan techniczny jest kompleksowo sprawdzany, tak aby zniwelować ryzyko wystąpienia nieprawidłowości. Jest to opcja polecana tym, którzy nie dysponują dużą ilością środków. Z omawianego rozwiązania chętnie korzystają osoby, które potrzebują konstrukcji tymczasowej (użytkowanej kilka miesięcy w skali roku).

Z kolei hala namiotowa projektowana na zamówienie kosztuje więcej. Przede wszystkim konieczne jest stworzenie indywidualnego projektu, który będzie w pełni dopasowany do potrzeb inwestora. Warto jednak pamiętać, że ma to swoje plusy. „Namiot” na zamówienie jest lepiej dopasowany do potrzeb biznesu, a jego żywotność jest wyższa. Ma to znaczenie dla tych, którzy planują budowę obiektu o przeznaczeniu stałym.

2. Czas realizacji inwestycji

 

Mogłoby się wydawać, że wzniesienie używanej hali namiotowej zawsze jest szybsze. Wbrew pozorom nie jest to prawdą, a wszystko zależy od wykonawcy. Spore zainteresowanie używanymi konstrukcjami sprawia, że wybór tego rozwiązania może wiązać się z dłuższym czasem oczekiwania, a przede wszystkim uwzględnienia samego poszukiwania obiektu “z drugiej ręki”, który spełni wymagania.

Czas budowy hali od podstaw najczęściej nie przekracza 30 dni. Czas realizacji inwestycji nie powinien więc być czynnikiem determinującym do podjęcia decyzji. W niektórych przypadkach dostępna jest opcja ekspresowego wykonania.

3. Funkcjonalność

Wybór gotowych hal namiotowych jest całkiem duży, co zwiększa szansę na znalezienie czegoś odpowiedniego dla siebie. Warto jednak pamiętać, że używane konstrukcje są w różnym stanie technicznym. Osoby bez doświadczenia powinny skorzystać ze wsparcia fachowca, który pomoże w ocenie poszczególnych elementów. Zdarza się, że wzniesiony obiekt nie jest dostatecznie funkcjonalny. Przeróbki i modyfikacje wymagają nakładów finansowych, co zmniejsza opłacalność przedsięwzięcia.

Hala namiotowa „szyta na miarę” jest dopracowana w każdym calu. Ma to ogromne znaczenie dla osób ceniących sobie komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Sporym atutem jest możliwość sprawdzenia jakości stosowanych materiałów. Inwestor bierze czynny udział w procesie projektowania, tak aby finalny efekt był w stu procentach zgodny z oczekiwaniami. Wzniesiony obiekt nie wymaga więc żadnych poprawek, chociaż w przyszłości może on zostać rozbudowany czy przeniesiony w inne miejsce.

Jakość współczesnych, nowych obiektów potrafi znacznie różnić się nie tylko ze względu na brak śladów użytkowania, ale i sposób budowy i wykorzystywane technologie. Na stronie Grupy Łukasiuk można podejrzeć, jakie rozwiązania stosowane są w nowoczesnych konstrukcjach.

4. Trwałość i bezpieczeństwo

Nie można jednoznacznie określić trwałości gotowego „namiotu”. Żywotność używanych konstrukcji w każdym przypadku jest inna. Na uwagę zasługuje fakt, że liczy się nie tylko czas, ale również warunki eksploatacji. Problemem może okazać się także niska jakość modułów. Materiały o słabych właściwościach fizycznych oznaczają niższą żywotność. Takie obiekty stanowią również realne zagrożenie dla ludzi czy otoczenia.

Hala namiotowa projektowana od podstaw to najlepsza opcja dla inwestorów oczekujących „pewnej” inwestycji. Konstrukcje spełniające restrykcyjne normy są w stu procentach bezpieczne. Ponadto są one zabezpieczane przed ogniem, korozją, niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, a także posiadają gwarancję.

Zobacz Również

meble kuchenne na zamówienie od PracowniaKogut Warszawa

Ergonomia w kuchni – jak odpowiednio zaplanować przestrzeń?

Dobrze urządzona i zagospodarowana kuchnia to nie tylko efektowne, piękne i stylowo prezentujące się wnętrze, ale także funkcjonalna i właściwie przygotowana do przygotowywania posiłków przestrzeń, w której panuje ład i porządek, a wszystko ma swoje miejsce. Zamawiając projekt swojej wymarzonej kuchni, warto więc zwrócić uwagę nie tylko na jego kuszącą otoczkę wizualną, ale także na ergonomię i funkcjonalność – to właśnie one decydują bowiem o tym, jak będzie się nam na co dzień korzystało z kuchni!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *