Często jedynym sposobem na rozpoczęcie prac budowlanych jest zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Pożyczki tego typu są niezwykle opłacalne. Co zrobić by go uzyskać? Jak wybrać najkorzystniejszy kredyt budowlany?
Najkorzystniejszy kredyt budowlany
Najważniejszą rzeczą jest obliczenie zdolności kredytowej. To wartość pokazująca możliwości spłaty długu po odliczeniu bieżących kosztów. Gdy dochód rodziny nie spełnia określonych kryteriów, banki zapewniają zaciągnięcie kredytu z pewnymi ograniczeniami. Kolejną rzeczą jest wkład własny. Sumienne odkładanie z pewnością przybliży nas do osiągnięcia wymarzonego celu. Współcześnie banki pokrywają nawet 95% kosztów budowlanych.
Starając się o kredyt hipoteczny na budowę domu, powinniśmy przygotować dokumenty takie jak:
- Dokument potwierdzający naszą tożsamość – dowód bądź paszport
- Potwierdzenie zatrudnienia
- Bilans rocznych dochodów
Istnieje szereg różnorodnych ofert kredytowych. By wybrać najlepszą warto poradzić się kompetentnego doradcy. Unikniemy nieprzyjemności, długiego oczekiwania i licznych błędów przy wypełnianiu wniosków czy kompletowaniu dokumentów. Doradca finansowy pomoże nam przebrnąć przez żmudny proces prawny, zapewniając nam większe szanse na uzyskanie niezbędnych środków finansowych.
Na jakiej zasadzie oblicza się zdolność kredytową ? mogę sobie jakoś sama to wyliczyć ? W ogole jakie dokumenty są potrzebne kiedy ktoś stara się o przyznanie kredytu na budowę domu ? I o jakich kosztach tutaj mowa? Ile mogę nawet dostać?
Nie wiem jak się oblicza, ale po prostu sprawdzają twoje przychody i wydatki, żeby przekonać się czy dasz rade spłacać. Dlatego najlepiej mieć stala prace ze stała pensją, do tego brak jakichkolwiek zobowiażań – kart kredytowych, rat, innych kredytów. To ziweksza szanse na dostanie kredytu na budowę. W ogole nie orientujecie się czy kiedy dostaje taki właśnie kredyt to mam jakiś limit czaoswy na pobudowanie domu ?
A wielkie dzięki. W sumie to logiczne, ze sprawdzają po prostu czy stać klienta na spłacanie kredytu i comiesięczne raty. A co do czasu budowyto z tego co się orietnuje to chyba jest jakiś limit- ze 2 albo 3 lata chyba od zaciągnięcia kredytu trzeba pobudować dom. Tak jest chyba tez przy dopłatach na domy energoooszcedne.
O wielkie dzięki. Akurat domu energooszczędnego ani pasywnego nie mielismy w planie budowa, bo jednak wolimy tradycycjne budownictwo z dobrej jakości materiałam. Dzięki temu da się naprawdę stworzyć bardzo solidny dom, z oszczędnym ociepleniem i oszczędzaniem energii. Dzięki, bo właśnie zastanawiałam się nad tymi limitami
Najlepiej udać się od razu do doradcy kredytowego i dopytać o warunki kredytu. Po porównaniu ofert kilku banków łatwiej jest wybrać tę, która najbardziej nam odpowiada. Z doświadczenia wiem, że wcale nie jest łatwo się zdecydować i lepiej dać sobie trochę czasu na rozważenie decyzji – w końcu chodzi o dużą sumę pieniędzy i comiesięczne raty.
teraz prawda, że doradcy bardzo pomagają w dokonaniu wyboru. oni wszystko przeliczą, sprawdza, opracują tak, żeby to było całkiem dogodne dla spłacającego. teraz jest tyle możliwych banków, które udzielają kredytów budowlanych i hipotecznych, ze oferty sa frontem do klienta, naprawdę dogodne i korzystne.
Tak naprawdę to chyba wszystko zależy od trgo co nam wylicza z naszych dochodów. Czyli jak się nie ma zdolności kredytowej w miarę rozsądnej to nici z pokrywania większości kosztów kredytu. Trzeba się wtedy nastarac porządnie chyba żeby w ogóle cos dostać…