Masz pytania? Chciałbyś negocjować cenę

Zadzwoń! 517 970 199

Strona główna / Materiały budowlane / Ocieplenie domu – co warto wiedzieć przed podjęciem ostatecznej decyzji

Ocieplenie domu – co warto wiedzieć przed podjęciem ostatecznej decyzji

Ocieplenie domu to bez wątpienia duża inwestycja, której koszty zmuszają właścicieli nieruchomości do dokładnej analizy metod oraz cen różnych sposobów na termoizolację. Warto jednak zauważyć, że wydatki związane z ociepleniem to rozwiązanie, które się zwraca i pozwala efektywnie zmniejszyć współczynnik przenikania ciepła, a co za tym idzie – obniżyć koszty ogrzewania i sprawić, że nasze cztery kąty staną się ciepłe i przytulne.

Przy doborze systemu ocieplenia domu należy zwrócić uwagę nie tylko na estetykę i walory wizualne elewacji, ale przede wszystkim na trwałość materiału oraz odpowiednie dopasowanie systemu dociepleniowego do danego budynku. Jeszcze do niedawna znaczna większość budujących decydowała się na tradycyjne materiały takie jak styropian czy wełna mineralna.

Dziś specjaliści wychodzą naprzeciw wysokim wymaganiom klientów wprowadzając nowe trendy rynkowe i nowatorskie sposoby na ocieplenie domu, które są nie tylko skuteczne, ale również unowocześniają wygląd zewnętrzny projektów, wprowadzając ciekawe rozwiązania.

Deska elewacyjna – czym się wyróżnia?

Deska elewacyjna (nazywana niekiedy sidingiem) jest połączeniem oryginalnego, innowacyjnego elementu wykończeniowego z doskonałą izolacją termiczną oraz ochroną przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi takimi jak mróz, deszcz czy śnieg. Materiał ten składa się między innymi z naturalnych włókien, co czyni go niezwykle trwałym i ognioodpornym.

Panele kompozytowe nie butwieją i są zdecydowanie przyjazne dla środowiska. Wyróżnia je ponadto łatwość w czyszczeniu, a dzięki temu też i w utrzymaniu w dobrym stanie przez naprawdę długie lata. Nie wymagają one konserwacji. Różnorodny rysunek drewna nadaje całości naturalnego wyglądu. Na korzyść deski elewacyjnej przemawia także jej mało skomplikowany montaż.

Na rynku dostępna jest cała gama kolorów, wzorów i faktur desek elewacyjnych, dzięki którym niepozorny dom można zmienić w nowoczesny, przyciągający wzrok, stylowy, a co najważniejsze – ciepły budynek.

Zobacz również:

Gotowe projekty stajni

Gotowe projekty hoteli 

Gotowe projekty domów szkieletowych

 

Nowy trend na rynku – beton architektoniczny. Dlaczego warto go rozważyć ?

Duża wytrzymałość na ścieranie, mrozoodporność, ochrona przed wilgocią i wysokimi temperaturami, a do tego bez wątpienia estetyka i walory wizualne. Klienci ceniący sobie nowoczesny design i wysoką jakość powinni rozważyć zakup betonu architektonicznego jako wykończenie elewacji swojego domu.

Jest to głównie połączenie włókien szklanych z  cementem, żwirem i plastyfikatorami, czyli substancjami, które pomagają upłynnić mieszkankę. Beton architektoniczny nie obciąża konstrukcji budynku, dzięki swojej małej masie. Metoda ta wymaga jednak impregnowania, by zapobiegać osadzaniu się brudu i pyłów. Jednakże taka konserwacja ułatwia znacznie proces czyszczenia.

Beton architektoniczny to również niezliczone możliwość, jeśli chodzi o stworzenie nowych i niebanalnych rozwiązań wizualnych. Inwestorzy mogą wybierać spośród produktów o zróżnicowanej porowatości, fakturze, a także kolorystyce. Tu pomysłów jest nieskończenie wiele, dlatego przed zakupem warto skonsultować się z producentem, by dopasować coś do gustu i potrzeb klienta.

 

Czym jest spiek?

Spiek kwarcowy to produkt przyjazny środowisku, dzięki swojemu naturalnemu składowi. Komponentami tego właśnie materiału są, oprócz pigmentów ceramicznych, między innymi piasek kwarcowy, iły łupkowe oraz skały granitowe. Minerały są mielone, następnie prasowane, a ostatecznie wypiekane w specjalnie do tego przystosowanych piecach.

Złożony proces produkcji spieków powoduje, że jest on trwały, odporny na zabrudzenia i zarysowania, a także łatwy w dezynfekcji. Spieki nie zostaną zniszczone również przez detergenty, ogień, bardzo niskie temperatury czy szkodliwe promieniowanie UV.

Zaletą takich płyt jest bez wątpienia ich niska waga, która nie obciąża konstrukcji całego budynku. Co ważne, spiek kwarcowy może zostać poddany recyklingowi, a duży wybór wzorów i kolorów pozwoli klientom stworzyć niepowtarzalne, przyciągające wzrok kompozycje.

Wszystkie te metody łączą w sobie innowacyjne podejście do budownictwa, dużą wytrzymałość i nowoczesny, oryginalny styl.

Zobacz Również

Styropian grafitowy – cieńsze ocieplenie domu

Wybór styropianu jest bardzo istotny. Od tego zależy czy nasz dom będzie energooszczędny czy nie.

Jeden komentarz

  1. Remontujący

    Jak dla mnie warto się zagłębuć dokładnie we współczynnik przenikania ciepła i sprawdzić go dokładnie bo nie zawsze najgrubszy materiał do ocieplenia to najwyższa jakoś produktu, czasem te cieńsze jak na przykład grafitowy styropian sa lepsze, bo maja nizszy ten współczynnik. Warto doczytc troszkę innych artykułów na przykład właśnie na Archido. Może taki https://www.archido.pl/porady/docieplanie-domu/ lub taki https://www.archido.pl/porady/ocieplenia-zewnetrzne-i-wewnetrzne-welna-styropianem-i-piana-poliuretanowa-ktora-z-tych-opcji-jest-najkorzystniejsza-dla-inwestorow/ Pozdrawiam serdecznie wszystkich z dylematami na temat ociepleń. P.S. tez niedawno to przerabialismy ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *