Dom to wizytówka każdego człowieka. Atrakcyjny i schludny wygląd budynku ma kluczowe znaczenie w postrzeganiu nas przez otoczenie zewnętrzne. Pod ocenę podlega nie tylko estetyka wykonania elewacji, ale także i rzeczywistość wokół niej. Co zrobić by uatrakcyjnić jego całkowite oblicze, czyli otoczenie zewnętrzne domu?
Myśląc o nawierzchni otaczającej nasz dom, powinniśmy pamiętać, że musi być przede wszystkim mocna a zarazem funkcjonalna i estetyczna. Będzie ona zakładką naszego domu, w związku z czym powinna bezsprzecznie współgrać z daną elewacją. Idealnym rozwiązaniem by zachować harmonię architektoniczną, jest użycie umiarkowanej kostki brukowej w tradycyjnych odcieniach szarości.
W nowoczesnej architekturze możemy znaleźć różnorodne kształty i formy kostki. Są one układane najczęściej w postaci geometrycznych brył o prostej formie. Należy dokładnie przemyśleć każdy detal. Wygląd zewnętrzny naszego domu to nie tylko kostka, ale i rośliny, donice, altanki, oczka wodne czy dodatki. Zadbany ogród, elementy ozdabiające a także świetnie ułożona kostka to klucz do ideału.
Efektem niespotykanym w każdym domowym ogrodzie są olśniewające i podświetlane donice. Ich zakup to doskonała inwestycja – nie tylko świetnie wyglądają, ale dają klimatyczne oświetlenie dla nocnych spacerowiczów. By urozmaicić wygląd otaczającej nas nawierzchni watro pomyśleć o budowie drewnianych altanek, zamontowaniu klimatycznego kącika grillowego czy wyciszającego oczka wodnego. Wszystkie elementy powinny do siebie pasować, by nie doprowadzić do dezorientacji wzrokowej osób trzecich.
Nasza rada!
Pamiętaj, że nawet najmniejszy szczegół może decydować o końcowym efekcie wizualnym twojego domu. Poradź się fachowca, jego wiedza i doświadczenie mogą być cenną wskazówką do osiągnięcia pożądanego sukcesu a także ochroną przed niepotrzebnym stresem i komplikacjami.
Co zrobić by nasza kostka była solidna a zarazem efektywna?
Warto pomyśleć o montażu części brzegowych alejki. To doskonały sposób na zmniejszenie rozprzestrzeniających się zanieczyszczeń ciągu komunikacyjnego, do którego dochodzi najczęściej poprzez nadmierną ilość spadających elementów z drzew. Dodatkową zaletą jest ochrona skarb, narażonych na osuwanie się podłoża. Takie zastosowanie nie będzie zmuszało nas do ciągłej interwencji a także ponoszenia zbędnych kosztów naprawy i brzydkiego wyglądu.
Jeśli chcemy ocieplić nasze otoczenie zewnętrzne, warto zainwestować w kostkę o jasnych i przyjemnych dla oczu barwach – to brązy czy beże. Ułożenie ich na kształt prostokąta o różnorodnych i finezyjnych formach, doprowadzi do efektu niesamowitej kompozycji od której nikt nie będzie mógł oderwać wzroku. Kostka ta świetnie współgra także z drewnem – takie połączenie stworzy wspaniały klimat a także doda luksusowości.
Polecam kostke na wylozenie podjazdu. Wygląda ładnie a i praktyczne to rozwiązanie, bo nie trzeba tam kosić trawy ;-) chcoiaz tania inestycja to nie jest. Najtańska kostka to wydatek rzedu 40 złtych, a jak się chce na przykład klinkierowe to już zapłacimy ze dwa razy tyle. Kostka z granitu to już nawet z 500 złotych albo i więcej…niestety, za jakość i wygląd trzeba płacić
Kostka kostką, bardzo praktyczne rozwiązanie, potwierdzam. Tanie tez nie jest, ale oszczedza czas, bo można wjeżdzac samochodem, nie niszczyć trway i co najważniejsze nie kosic części trawnika. Łądnie przed domek wyglądaj eteż tuje, a jak urosna i sa równo przycinane to tworza naparwde ładny żywopłot i można spokojnie odgrodzić się na powórku od przechodników czy wścibskich sąsiadów :-)
Jak dla mnie kwiaty, kwiaty i jeszcze raz kwiaty ! ! ! doniczki, klomby, rabatki. Jest kolorowo, ogórd zupełnie inaczej wygląda. Weselej, a nie szaro i ponuro jak większość posesji. Nie bójmy się wprowadzać koloru do naszych domów i na nasze podwórka ! ! !
Wiesz, nie każdy tez ma czas żeby zajmować się calymi klombami i masą kwiatków jednak kosyka jest łatwiejsza w utrzymaniu. A dużo czasu powiedzmy w tygodniu poświecasz, żeby doprowadzić swój ogórdek do porządku – mam na myśli podlewanie, pielenie i etgo typu sprawy porządkowe?
To zależy od tego jaka jest pogoda, wiadomo, ze jeśli jest mało deszczu i raczej bardziej susza, wtedy trzeba się trochę bardziej nawysilac, żeby klomby i trawniki doprowadzić do porządku. Ale takie otoczenie zewnętrzne domu jest dla mnie zdecydowanie najładniejsze i żadna kostka nie będzie tak wyglądała jak zywe, naturalne rosliny.
Bardzo przydatny artykuł! Lato to czas porządków w naszym domu. My z kolei stawiamy w naszym domu na dużą ilość natury. Drzewa, iglaki… wszystko, co zielone. Stawiamy również na użyteczność i łatwość pielęgnacji podczas urządzania ogrodu. Wszystkie iglaki odgrodzone są obrzeżami palisadowymi od reszty trawnika. Tuż przy nim położony jest wąski pasek kostki, która pozwala na swobodne koszenie go kosiarką. Jedno koło jedzie po kostce i nie trzeba używać podkaszarki. Dodatkowo mamy wyłożony kostką większy plac przed domem z niewielką łezką pośrodku. To właśnie w niej posadziliśmy bukszpany, obsypane białym grysem.
Zadbane otoczenie domu to podstawa jak dla nas. Nie tylko rosliny, ale też zabdany czysty podjazd to ważne, żeb cały dom się dobrze prezentował. U nas raczej sporo kwiatów. Ostatnio na Archido trafił nam się też artykuł o pielęgnacji roślin przed zima. Teraz już wiemy jak ochronić naszę rosliniki porządnie przed mrozami. Dzieki Archido!
Jak ktoś nie ma czasu na dbanie o kwiatki i tego typu rzcezy to poelcam kostki brukowe. Prezentują się super, można je obsadzić iglakami, ale spora część podwórka jest zagospodarowana, nie trzeba martwic się okoszenie trway, czy o wysychanie trawy. Ciekawe czy Archido ma tez kostki brukowe w sprzedaży u siebie…
Faktycznie iglaki sa dobre dla tych co nie chce im się za dużo grzebać przy kwiatach, czyli cos dla mnie. Leniwi raczej zasadzają iglaki i zakładają kostki, teraz kostki sa takie ładne ze można nawet wyłożyć soie jakies wzorki na podjeździe. I nie trzeba za bardzo się tym zajmować.