Masz pytania? Chciałbyś negocjować cenę

Zadzwoń! 517 970 199

Strona główna / Poradniki / Zalety domków pasywnych

Zalety domków pasywnych

Domki pasywne to innowacyjne konstrukcje zmniejszające koszty grzewcze domu do minimum. Jakie są najbardziej dostrzegalne zalety domków pasywnych? Bez wątpienia fakt, iż zużywają zaledwie 15 kWh energii w bilansie rocznym. Nie wymagają też ogrzewania sezonowego.

Dzięki precyzyjnie skonstruowanym ściankom zewnętrznym, ograniczają utratę ciepła. To domy ekologiczne, niewydzielające szkodliwych substancji chemicznych do otoczenia. Posiadają nieskomplikowaną i prostą konstrukcję. Czerpią energię z odnawialnych źródeł, np. z systemu solarnego czy pomp ciepła. Poprawiają mikroklimat w każdym pomieszczeniu, pozytywnie wpływając na nasze samopoczucie i zdrowie. Atutem są energooszczędne okna, utrzymujące stałą temperaturę powietrza przez cały rok.

Zalety domków pasywnychDomy pasywne zapewniają doskonałą izolację akustyczną. Świetnie odgradzają nas od zewnętrznej rzeczywistości. Są tanie w utrzymaniu – koszt roczny wynosi zaledwie kilkaset złotych. Wyróżnia je wysoki standard oraz ciekawa estetyka.

To domy przyszłości, znacznie przyczyniające się do poprawy jakości naszego życia.

 

Zobacz Również

domowa sauna

Zalety korzystania z sauny domowej

Domowe saunowanie – twoja codzienna oaza spokoju Kiedy dom stać się może przystanią wypoczynku i ...

7 komentarzy

  1. Bartłomeij

    Dziękuję archido.pl bo u was w końcu znalazłem cała mase artykułów na ten temat i wreszcie wiem na co się decyduję! a co najważniejsze – wiem, ze warto zaryzykować takie rozwiązanie. Madre artykuły, garść przydatnych informacji. Szczezre polecam !

  2. Mikołaj

    15 kWh na rok?!? Przecież to tyle co nic!!! Nie wiem jak można wygenerować takie oszczędności. Brzmi az nieprawdopodobnie. Czy oszczędność energii, dobra termoizolacja ścian, pompy ciepła i słoneczne panele dają az tak dobre rezultaty? Można gdzies u Was na stronie znalexc trochę więcej info na ten temat?

    • Knap

      Tu masz tekst o rekuperacji, która si często instaluje w takich domkach pasywnych https://www.archido.pl/porady/rekuperacja-w-domu-jednorodzinnym/, do tego jeszcze poelacm doczytać sobie to https://www.archido.pl/porady/pompy-ciepla-czy-kolektory-sloneczne-w-jaki-sposob-efektywnie-ogrzewac-wode-uzytkowa/. Tam znajdziesz trochę info o tym co się w domach pasywnych montuje, żeby było ekonomicznie i żeby taki dom naprawdę nie konsumował nadmiatu energii

      • Mikołaj

        Super! Bardzo dziękuję za arykuł, przeczytane, dużo się dowiedziałem, ale jednak w taki temat dość obszerny i wyamagajacy trzeba się lepiej wdrożyć iprzede wszystkim znalexc odpowiednią ekipe która się tym wszystkim zajmie, bo mam wrazenie ze nie wszyscy jednak znaja się na tym i wiedza czym rózni się zwykły montaż od takiego ciepłego montażu…lepiej samemu troche nadzorować prace remontowe i budowlane. Tak na wszelki wypadek

        • basia kowalczyk

          Faktycznie, tez mnie natchnął ten artykuł i w ogóle inne, które znalazłam na Archido tez, żeby się zabrać za ekologiczne budowanie. To w ogole sa niebywałe oszczędności, aż nie chce się wierzyć, ze tego typu domy pasywne czy domy energooszczędne zużywają tak mało energii. W dodatku naprawdę ładnie wyglądają, bo sa nowoczesne

          • Tajpej

            Właśnie na archido jest sporo domków z pompa ciepła albo z rekuperacją, teraz nie wiem czy te nowoczesne bryły,które tam się pojawiają w katalogu sa to domy pasywne czy po prostu nowoczesne. Można gdzies to pod projektem sprawdzić, ze dom jest akurat konkretnie pasywny albo energooszczędny? Pomocy?!

  3. Klimek

    Już bardziej eko niż dom pasywny to chyba nie da się być. Nie dość, zę wykorzystuje się materiały, które nie emitują ządnych szkodliwych suubstacji, energię pobiera się odnawialna, a anwet ja produkuje, wiec nie zużywa się zasobów natury, to jeszcze tworzy się taki mikroklimat dzięki rekuperacji, pompom ciepła i innym systemom, ze dobrze wpływa to na zdrowie i samopoczucie mieszkańców. Swietna sprawa. Serdecznie polecam izachecam, bo to iwnestycja w przyszłość planety i w nasze zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *