Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Znajdź projekt

powierzchnia

powierzchnia

kondygnacje

kondygnacje

garaż

garaż

dach

dach

konstrukcja

konstrukcja

zabudowa

zabudowa

piwnica

piwnica

szerokość działki

szerokość działki

Liczba pokoi

Liczba pokoi

kąt dachu

kąt dachu

Powierzchnia zabudowy

Powierzchnia zabudowy

wysokość

wysokość

Projekty domów średnich 100-150 m2

Aktywne filtry

Za co kochamy domy średnie?

Domy średniej wielkości są najpopularniejszym wyborem wśród inwestorów. Co sprawia, że tak chętnie je wybieramy? Przede wszystkim są relatywnie niedrogie w utrzymaniu, a do tego funkcjonalne. Z powodzeniem możemy wydzielić w nich strefy wspólnego wypoczynku z bliskimi, jak i te, które posłużą nam jako przestrzeń bardziej prywatna, w tym np. biurowa. Przewagą projektów domów średnich 100-150 m2 jest możliwość budowy na niezbyt dużej działce, oraz takiej która jest niesymetryczna i trudno postawić na niej wymiarowy budynek. Taki dom postawimy już na 5-6 arowej ziemi, przy większej powierzchni zabudowy potrzebujemy do tego celu ok. 8-10 arów. Na stronie archido.pl w kategorii projekty domów średnich 100-150 m2 znajdą państwo bardzo duży wybór gotowych projektów domów.  

 

Kto marzy o niewielkim domu?

Kameralne budynki średniej wielkości z przytulnym i funkcjonalnym wnętrzem wybierają najczęściej rodziny z dwójką lub trójką dzieci. Ale odpowiednio zaaranżowany z powodzeniem pomieści i większą ilość osób. Zwłaszcza, jeśli postawimy na piętrową wersję budynku!

Zwykle w tego typu gotowych projektach zaplanowano wyraźny podział na część dzienną – reprezentacyjną i taką zarezerwowaną wyłącznie na mieszkańców. W pierwszej możemy znaleźć duży salon z osobną jadalnią i kuchnią, w drugiej przestronne sypialnie, które w wielu przypadkach możemy połączyć z komfortową garderobą. W niewielkim domu można wygospodarować również miejsca, w których czas będą spędzać najmłodsi. Oddzielenie części przeznaczonej do zabawy, od reszty domu pozwoli na spokojne wykonywanie codziennych obowiązków i utrzymanie zabawek we względnym porządku.

 

Zalety wyboru domu o metrażu 100-150 m2

Domy średniej wielkości należą ponadto do grupy najbardziej przystępnej cenowo.  Optymalne koszty budowy równają się z funkcjonalnością najwyższej klasy, dlatego nie musimy obawiać się, że w stosunkowo niskiej cenie nie uda nam się wybudować domu z prawdziwego zdarzenia. Projekty domów średnich 100-150 m2 obejmują zarówno nowoczesne wzornictwo, jak i klasyczne, ponadczasowe rozwiązania. Znajdziemy w nich przestronne garaże, podpiwniczenia, letnie altany itp. - wszystko w zależności od naszych potrzeb i indywidualnego pomysłu.

Na Archido.pl jest w czym wybierać! Gotowych projektów domów o metrażu 100-150 m2 jest ponad 5 tysięcy. Ponadto większość budynków powstało z myślą o wysokiej energooszczędności, która nie tylko będzie ulgą dla naszej planety, ale przy okazji i dla portfela. Koszty budowy takiego domu są bardzo przystępne i nie odbiegają zasadniczo od cen mieszkań na rynku pierwotnym. Opłaty związane z utrzymaniem także są porównywalne.