Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Znajdź projekt

powierzchnia

powierzchnia

kondygnacje

kondygnacje

garaż

garaż

dach

dach

konstrukcja

konstrukcja

zabudowa

zabudowa

piwnica

piwnica

szerokość działki

szerokość działki

Liczba pokoi

Liczba pokoi

kąt dachu

kąt dachu

Powierzchnia zabudowy

Powierzchnia zabudowy

wysokość

wysokość

Projekty domów nowoczesnych

Aktywne filtry

Domy nowoczesne - magia detali

Gotowe projekty domów nowoczesnych tworzone są z myślą o wyróżnieniu ich spośród większości. Znajdziemy tu szereg detali nadających budynkom wyjątkowego charakteru, które zachwycą miłośników nowoczesnego wzornictwa. Największym atutem i najczęściej spotykanym materiałem wykorzystywanym do budowy takich nieruchomości jest szkło. I wcale nie musi się pojawiać tylko w formie dekoracyjnych, dużych okien. Architekci wnętrz mogą obecnie wybierać spośród wielu rodzajów szkła, które spełniają szereg innych właściwości. Przede wszystkim jest to materiał niezwykle trwały, który chroni wnętrze domu przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi m.in. deszczem, mrozem czy wiatrem. Dodatkowo przepuszcza ono słoneczne światło do wnętrza, co sprzyja optymalnemu doświetleniu przestrzeni, które jest  w pełni bezpieczne dla mieszkańców domu - szkło dodatkowo odbija promienie UV.  Ponadto surowiec ten wykazuje wysokie parametry energooszczędne. Szkło jest również atrakcyjną ozdobą całego projektu. Barwione pozwala uzyskać wiele kompozycji kolorystycznych, które możemy wykorzystać np. w formie artystycznych witraży.

Dla kogo dom nowoczesny?

Coraz więcej inwestorów wybiera gotowe projekty domów nowoczesnych. Nie chodzi tu tylko o modę, ale także pójście z duchem czasu i nowatorskie rozwiązania przygotowane z myślą o tego typu budynkach. W takim domu odnajdzie się rodzina z dziećmi, singiel czy zapalony podróżnik. Nowoczesna forma budynku może być  dodatkowo wzbogacona o chromowane barierki, prostokątne lukarny, panele z drewna egzotycznego na elewacji, drzwi wejściowe z pochwytem itp. W domach nowoczesnych najczęściej inwestorzy decydują się na antracytowe okna, grafitową bądź czarną dachówkę oraz biało - szarą elewację.

Droższy w budowie – tańszy w utrzymaniu

Dom nowoczesny nieprzypadkowo kojarzy się z domem pasywnym. Takie rozwiązania stosuje się, żeby poprawić komfort mieszkania i obniżyć koszty związane z utrzymaniem domu. Dom pasywny pozwala na ośmiokrotnie mniejsze zużycie energii, niż w przypadku rozwiązań tradycyjnych. Jeśli do tego dodamy elementy domu inteligentnego, pozwoli nam to nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale też poprawić jakość życia. Jeśli często wyjeżdżamy, łatwo można zaimprowizować obecność w domu, na przykład odsłaniając rolety zewnętrzne za pomocą … aplikacji w telefonie. Projekty domów nowoczesnych dostępne na platformie Archido.pl w większości mają również swój tradycyjny odpowiednik. W razie potrzeby, znajdą Państwo tu także domy o bardzo oryginalnej formie.