Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Znajdź projekt

powierzchnia

powierzchnia

Projekty budynków letniskowych

Aktywne filtry

Domy letniskowe - wypoczynek w rozsądnej cenie

Posiadanie działki rekreacyjnej staje się coraz częściej marzeniem inwestorów, nawet tych, którzy mają swoje domy. Zapewnia to możliwość zmiany otoczenia i odpoczynku w innych okolicznościach przyrody. Mając już taką działkę, warto pomyśleć nad budynkiem, który miałby na niej stanąć. Wśród gotowych projektów budynków letniskowych są murowane i drewniane, z tarasem i balkonem. Większość z nich przewiduje pokój dzienny, kuchnie i łazienkę, ale zdarzają się też większe domki z osobnymi sypialniami dla gości. W takim budynku można wypoczywać na własnych warunkach i sporo taniej niż w hotelu.

 

Odpoczynek na własnych zasadach

Weekendowe wyjazdy krajoznawcze, to hobby któremu coraz częściej poddają się osoby z różnej grupy wiekowej. Zwiedzanie nowych miejscowości bywa szczególnie przyjemne, gdy znajdziemy miejsce, w którym możemy się zatrzymać i miło spędzić czas. Jeśli znajdziemy destynację, która jak żadna inna oczarowała nas swoim pięknem i do której pragniemy nie raz powrócić, warto pomyśleć o własnym domku letniskowym. Ta decyzja zagwarantuje nam komfortowe lokum na okres całego pobytu w danym miejscu, ale także może być dobrym sposobem na rozkręcenie niewielkiego biznesu. Jeśli przykładowo nie możemy sobie pozwolić  na wyjazd w danym terminie, z pewnością znajdą się osoby które będą poszukiwać noclegu w danym rejonie. Jeśli więc zdecydujemy się udostępnić je w formie ośrodka wypoczynkowego, warto zadbać o wysoką jakość materiałów, która zapewni konstrukcji trwałość na długie lata.  

 

Dla kogo domek letniskowy?

Dawniej, własny domek letniskowy kojarzył się z luksusem, na który stać było niewielu. Coraz większe zainteresowanie projektami z tej kategorii poskutkowało większym wyborem projektowym, które obejmują budynki na każdą kieszeń. Na gotowe projekty domów letniskowych, decydują się głównie rodziny, które w dłuższej perspektywie chcą wydawać mniej na wypoczynek i rekreację oraz spędzać czas w wybranej przez siebie lokalizacji. Ten trend pojawia się również wśród seniorów, którzy szczególnie w okresie letnim odpoczywają na działkach podczas lekkich prac w ogródku.  Taka opcja doskonale się sprawdza szczególnie w przypadku mieszkańców dużych miast, którzy w dni wolne od pracy chcą odpocząć na łonie natury.

 

Dom letniskowy czy całoroczny?

Podejmując decyzję o wyborze gotowego projektu domu letniskowego, warto się zastanowić czy będziemy z niego korzystać przez cały rok czy tylko w sezonie letnim. Oczywiście zależy to od miejsca gdzie taki domek stanie. Nad jeziorem zimą może brakować atrakcji, za to w lesie można zorganizować kulig i ognisko dla przyjaciół. Z kolei w okresie letnim nic nie sprawdzi się lepiej od domku w nadmorskiej miejscowości. Koszty dostosowania budynku do całorocznego użytku są niewielkie. Powierzchnia użytkowa nie przekracza kilkudziesięciu metrów, ale to w zupełności wystarczy do komfortowego wypoczynku i stylowej aranżacji. Do realizacji gotowego projektu domu letniskowego nie potrzebujemy dodatkowo działki o dużej powierzchni ani bardzo wygórowanej kwoty przeznaczonej na budowę.