Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Znajdź projekt

powierzchnia

powierzchnia

kondygnacje

kondygnacje

garaż

garaż

dach

dach

konstrukcja

konstrukcja

zabudowa

zabudowa

piwnica

piwnica

szerokość działki

szerokość działki

Liczba pokoi

Liczba pokoi

kąt dachu

kąt dachu

Powierzchnia zabudowy

Powierzchnia zabudowy

wysokość

wysokość

Projekty domów parterowych

Aktywne filtry

Za co kochamy domy parterowe?

Od wielu lat gotowe projekty domów parterowych cieszą się popularnością w Polsce. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ taki dom jest niezwykle wygodny i komfortowy. Gotowy projekt domku parterowego może przewidywać adaptację poddasza lub całkowicie zrezygnować z przestrzeni wymagającej zbudowania schodów.

Dla kogo najlepszym wyborem będzie gotowy projekt domu parterowego?

Taki domek docenią z pewnością osoby, które przez wiele lat mieszkały w bloku i musiały pokonywać kilkadziesiąt schodów kilka razy dziennie. Zadowolone powinny być także osoby starsze, mające problem z poruszaniem się oraz rodzice małych dzieci. Schody to jedno z największych zagrożeń dla maluchów. Gotowe projekty domków parterowych z poddaszem powstają z myślą o osobach, które nie wyobrażają sobie podziału domu na różnice poziomów, lecz pragnące posiadać dodatkową przestrzeń.

Zalety posiadania „parterówki”

Dzięki takiej konstrukcji domu nie trzeba ponosić kosztów takich jak drogie okna dachowe czy schody. Zaoszczędzimy też na stropie, bo w tym przypadku wystarczy lekka konstrukcja. Minusem może być większa powierzchnia działki potrzebna do zagospodarowania przestrzeni zabudowanej. Parterówki mają zwykle niewielki kąt nachylenia dachu ( w granicach 20-30 stopni).Jeśli decydujemy się na dom parterowy z poddaszem, można je zaadaptować jako magazyn oddzielony od strefy codziennego użytkowania. Poddasze można także dostosować do potrzeb użytkowania w formie utworzenia pracowni, suszarni lub strefy rekreacyjnej. Kolejnym atutem domków parterowych są funkcjonalne tarasy i przeszklone drzwi tarasowe z wyjściem na ogród.