Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Znajdź projekt

powierzchnia

powierzchnia

kondygnacje

kondygnacje

garaż

garaż

dach

dach

konstrukcja

konstrukcja

zabudowa

zabudowa

piwnica

piwnica

szerokość działki

szerokość działki

Liczba pokoi

Liczba pokoi

kąt dachu

kąt dachu

Powierzchnia zabudowy

Powierzchnia zabudowy

wysokość

wysokość

Projekty domów w zabudowie bliźniaczej

Aktywne filtry

Dlaczego wybieramy zabudowę bliźniaczą?

Domy stawiane w zabudowie bliźniaczej cieszą się nadal popularnością. W przeciwieństwie do szeregowców, w tym przypadku, można się cieszyć zdecydowanie większym podwórkiem i tylko jednym – zwykle dobrze nam znanym sąsiadem. Na Archido.pl można przebierać w gotowych projektach domów do zabudowy bliźniaczej. Na pewno zadowolą nawet najbardziej wymagających inwestorów.

Kto chętnie zamieszka w bliźniaku?

Bliźniaki bardzo często zamieszkiwane są przez rodziny w różnych konfiguracjach. Czasami rodzice wybierają jedną część, a drugą dorosłe dzieci z własnymi rodzinami, w innych przypadkach ścianę dzieli ze sobą rodzeństwo, a w jeszcze innych zaprzyjaźnione rodziny.

Identyczne domki mają zalety.

Podstawową zasadą budowy bliźniaka jest to, żeby obie części były identyczne. Oczywiście można je wyróżnić innym kolorem elewacji czy detalami, ale burzy to całą estetykę budynków. Jeśli ktoś stawia na indywidualność, bliźniak nie jest dla niego. Takie domy mają sporo zalet. Począwszy od zakupu działki, bo płacimy tylko za swoją część (zwykle połowę). Budowa identycznych domków wiąże się także z mniejszymi kosztami ogrodzenia terenu, bo zwykle dzielą się na połowę. Chyba, że zdecydujemy odgrodzić się od sąsiada. Domy w zabudowie bliźniaczej łączą w sobie komfort mieszkania osobno z bliskością rodziny czy przyjaciół. Jeśli tylko przeszkodą nie jest odmienny gust obu rodzin, warto zdecydować się na takie rozwiązanie.