Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Znajdź projekt

powierzchnia

powierzchnia

kondygnacje

kondygnacje

garaż

garaż

dach

dach

konstrukcja

konstrukcja

piwnica

piwnica

szerokość działki

szerokość działki

Liczba pokoi

Liczba pokoi

kąt dachu

kąt dachu

Powierzchnia zabudowy

Powierzchnia zabudowy

wysokość

wysokość

Projekty domów drewnianych

Aktywne filtry

Dom drewniany - najzdrowszy dom dla człowieka

Projekty domów drewnianych są niewątpliwie najzdrowszą konstrukcją pośród projektów domów ogólnie dostępnych na rynku. Dlaczego? Drewno posiada naturalną zdolność do samoregulacji wilgotności, przez co tworzy jedyny w swoim rodzaju, sprzyjający człowiekowi mikroklimat. Możemy być zatem pewni, że latem będzie panował w nim przyjemny chłód, a zimą nie trzeba będzie nieustannie palić w kominku, żeby w środku panowało ciepło. Jest to niewątpliwie istotny atut, który przemawia na korzyść drewnianych posesji. Nie ogranicza nas również okrojona oferta produktowa! Na Archido znajdziecie kilkaset gotowych projektów domów drewnianych, które w zależności od budżetu i metrażu dopasujecie do swoich wymogów. Ponadto domy drewniane wyróżniają się indywidualną i klimatyczną stylistyką.

 

Dla kogo dom drewniany?

Domy stawiane w tej technologii kojarzą się głównie z terenami górskimi. Jednak coraz częściej takie konstrukcje można zaobserwować i w miastach. Trudno się temu dziwić - drewno posiada swój wyjątkowy urok, a w dodatku jest trwałym i bezpiecznym surowcem. Domy drewniane buduje się szybciej niż domy wznoszone w technologii tradycyjnej. To również doskonała alternatywa dla zapalonych ekologów i aktywistów walczących o klimat naszej planety.

 

Zalety budowania z drewna

Dom drewniany kojarzy się z niezwykłą estetyką, luksusem i niepowtarzalnym klimatem. Zarówno z zewnątrz jak i w środku swoim wyglądem nawiązuje do rustykalnych przestrzeni, która doskonale dopełni minimalistyczne aranżacje w skandynawskim stylu. Jego piękno sprawia, że czujemy się w nim wyjątkowo i przytulnie każdego dnia. Taka konstrukcja przetrwa kilkadziesiąt, a nawet setki lat. Jest tylko jeden warunek: trzeba zwrócić uwagę na dobór materiałów najwyższej jakości. Wtedy dom drewniany posłuży nam długo i będzie w świetnej kondycji. Decydując się na budowanie z drewna, nie trzeba się również obawiać pożaru. Elementy dobrze wypełnione wełną są niepalne, co zwiększa nasze poczucie bezpieczeństwa.  Drewno pozwala nam stworzyć oryginalne i niezwykłe wnętrza, również dlatego, że możemy wybierać z wielu rodzajów drewna, a każde z nich cechuje inna barwa, linie usłojenia, a nawet struktura. Szeroki wybór projektów domów drewnianych pozwala na dobranie odpowiedniego projektu – wielkość domu, układ pomieszczeń – do naszych oczekiwań. Trzeba jednak pamiętać, że trudno będzie zaaranżować je nowocześnie. Wybierając projekt domu drewnianego, przyczyniamy się również do ochrony środowiska naturalnego.