Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Znajdź projekt

powierzchnia

powierzchnia

kondygnacje

kondygnacje

garaż

garaż

dach

dach

konstrukcja

konstrukcja

zabudowa

zabudowa

piwnica

piwnica

szerokość działki

szerokość działki

Liczba pokoi

Liczba pokoi

kąt dachu

kąt dachu

Powierzchnia zabudowy

Powierzchnia zabudowy

wysokość

wysokość

Projekty domów dużych 150-200 m2

Aktywne filtry

Dlaczego wybieramy gotowe projekty dużych domów?

Dawniej domy o dużym metrażu budowało się z myślą o kolejnych pokoleniach. Do dziś dwupiętrowe wille z początku lat 90-tych XX wieku stoją i niszczeją. Dlaczego więc duże domy nadal są tak popularne? Kiedyś nie było takiego wyboru gotowych projektów, więc budowano domy w podobnym stylu, nie zwracając uwagi ani na ich wygląd, ani na funkcjonalność. Dla przykładu, na parterze była kuchnia i jadalnia, ale już salon i łazienka na piętrze, co w obecnym systemie ergonomicznego projektowania, nie mogłoby mieć racjonalnego uzasadnienia.  Do dziś inwestorzy nabywający te spuścizny ubiegłego wieku, głowią się jak przystosować je do współcześnie panujących standardów. Pociąga to za sobą kosztowny remont i niekiedy znaczną przebudowę. Dlatego warto zastanowić się nad tym, co oferują nam projekty domów dużych 150-200 m2!

 

Projekty domów dużych 150-200 m2 - dla kogo będą najbardziej odpowiednie?

Na pewno dla rodzin wielodzietnych, ponieważ wszyscy mieszkańcy z łatwością się w nim pomieszczą, a dodatkowo będą mieli swoje prywatne kąty - do pracy, zabawy, odpoczynku. Zdarzają się gotowe projekt domów dużych - wielkości 150-200 m2, w których zostały uwzględnione tylko dwie osobne sypialnie, a pozostała przestrzeń została dedykowana pomieszczeniom gospodarczym: pralniom, garderobom itp. Nie można im za to odmówić przestronności, która na pewno spełni standardy, nawet tych osób, które potrzebują dużo miejsca aby czuć się komfortowo. Bezdzietni przedsiębiorcy, lub seniorzy także doskonale się odnajdą w dużym domu. Pomieszczenia można zagospodarować nie tylko na sypialnie, ale też na biuro, pracownię czy gabinet. Ponadto, duże domy są bardzo reprezentacyjne co nie jest bez znaczenia dla prowadzących własny biznes! Nie mniej trzeba pamiętać, że inwestorzy decydujący się na realizację projektu dużego domu muszą się liczyć z odpowiednio wyższymi kosztami budowy.

 

Jakie możliwości daje większy dom?

Dużą przestrzeń łatwiej można dopasować do własnych potrzeb i zmienić na etapie adaptacji projektu. Zwykle w gotowych projektach większych domów są przewidziane 3 łazienki, co minimalizuje prawdopodobieństwo porannych kolejek do toalety. Generalnie Projekty domów dużych 150-200 m2 dają nam większe możliwości aranżacyjne. Żeby zbudować duży dom, potrzebna jest działka minimum 10-arowa. W przypadku domów 200 – metrowych większa, bo każdy kto decyduje się na budynek tej wielkości, marzy o ogromnym tarasie i proporcjonalnym do całości podwórku. Niewątpliwą zaletą takich domów, oprócz przestrzeni jaką oferują jest ich wygląd. Duży dom, niezależnie od tego czy jest nowoczesną piętrową kostką z ogromnymi przeszkleniami czy rozłożystą parterówką, zawsze będzie się wyróżniał.