Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Znajdź projekt

powierzchnia

powierzchnia

kondygnacje

kondygnacje

garaż

garaż

dach

dach

konstrukcja

konstrukcja

zabudowa

zabudowa

piwnica

piwnica

szerokość działki

szerokość działki

Liczba pokoi

Liczba pokoi

kąt dachu

kąt dachu

Powierzchnia zabudowy

Powierzchnia zabudowy

wysokość

wysokość

Projekty domów piętrowych

Aktywne filtry

Dlaczego wybieramy domy wielokondygnacyjne?

Głównym atutem domów wielokondygnacyjnych jest brak trudnych w aranżacji skosów. Pomieszczenia na piętrze zyskują dzięki temu na funkcjonalności. Oddzielenie górnej kondygnacji od strychu, sprawi, że pomieszczenia nie będą się nagrzewały latem i wychładzały zimą. Gotowe projekty domów piętrowych idealnie nadają się także na wąską czy niewielką działkę.

Kto powinien rozważyć zakup gotowego projektu domu piętrowego?

Wieloosobowe rodziny lub inwestorzy lubiący przestrzeń, ale nie tylko oni. Taki projekt docenią także zwolennicy wyraźnego podziału na część otwartą – dzienną i prywatną – nocną. W przypadku takiej konstrukcji, granicę stanowi strop.

Niekończące się pasmo zalet budynków piętrowych

W przeciwieństwie do domów parterowych, do budowy domu piętrowego, nie trzeba mieć dużej działki. Budynki składające się z kilku kondygnacji mają miejski charakter. Niezależnie od tego, jaki wybierzemy projekt budynku piętrowego, zawsze będzie on miał wygląd współczesnej willi.
Wśród projektów gotowych, można znaleźć zarówno pozycje z płaskim dachem, jak i takie ze strychem – poddaszem nad piętrem. Dają wiele możliwości, gdyż poddasze można potraktować jako kolejne piętro i zorganizować tam magazyn, suszarnię, czy po prostu lokal użytkowy. Na poddaszu można stworzyć pokój zabaw, siłownię, pracownię artystyczną, czy przytulną sypialnię. Należy jednak pamiętać o stabilnym stropie. Lekki drewniany wystarczy tylko wtedy, kiedy strych będzie użytkowany sporadycznie. Reasumując, wybierając gotowy projekt domu piętrowego, mamy zdecydowanie więcej możliwości niż w przypadku wyboru parterówki, jednak trzeba się liczyć z wyższymi kosztami budowy.