Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Znajdź projekt

powierzchnia

powierzchnia

kondygnacje

kondygnacje

garaż

garaż

dach

dach

konstrukcja

konstrukcja

zabudowa

zabudowa

piwnica

piwnica

szerokość działki

szerokość działki

Liczba pokoi

Liczba pokoi

kąt dachu

kąt dachu

Powierzchnia zabudowy

Powierzchnia zabudowy

wysokość

wysokość

Projekty domów murowanych

Aktywne filtry

Projekty domów murowanych - kto powinien się na nie zdecydować?

Polacy najczęściej budują dom raz w życiu. Zależy im więc na trwałości budynku, która przetrwa długie lata w nienaruszonym stanie. Dodatkowo cenią swoje bezpieczeństwo i najbliższych, dlatego dom musi spełniać wszystkie podstawowe wymogi, które ochronią budynek na wypadek gradu, wichury czy burzy z piorunami. Myśląc o projekcie który spełnia wszystkie wymienione powyżej wymogi, nie sposób ominąć technologii murowanej, która jest jedną z najtrwalszych i najpopularniejszych opcji do wyboru. Wybór ten wywodzi się z przyzwyczajenia do dawnego stylu budowania, kiedy dom musiał przetrwać kilka pokoleń. Cegła, jako wierność tradycji sprawdza się idealnie, jednak w znacznie ważniejszym stopniu swoją popularność zawdzięcza doskonałej trwałości. Projekty domów murowanych – największy wybór. Ponieważ technologia ta jest najbardziej popularna wśród inwestorów, na rynku dostępne jest wiele projektów gotowych domów w technologii murowanej.

 

Wierność tradycji.

Ciężko zamknąć materiał jakim jest cegła w jedną sztywną kategorię, która określałaby w jakich budynkach sprawdzi się najlepiej. W tym przypadku nie ma jednej, sprecyzowanej odpowiedzi, ponieważ  budynek murowany będzie odpowiedni dla większości gotowych projektów - zarówno tych mniejszych jak i z bardziej okazałymi nieruchomościami. Ta technologia świetnie się sprawdzi również w przypadku inwestorów zamierzających mieszkać w jednym domu do końca życia, jak i tych, którzy chcą w przyszłości budować się po raz kolejny.

 

Zalety domów budowanych w technologii murowanej.

Podstawowy plus to wspomniana wcześniej trwałość. Domy budowane w technologii murowanej są w stanie przetrwać długie lata w nienaruszonym stanie. Trzeba jednak pamiętać o dobraniu wysokiej jakości materiałów budowlanych i odpowiednim zabezpieczeniu elewacji, ponieważ żadna technologia nie lubi wilgoci. Warto również zaznaczyć, że murowanie góruje nad innymi technologiami największą odpornością ogniową. Rzadko się zdarza, żeby dom z cegły spłonął doszczętnie, mamy więc pewność, że nawet posiadając kominek w salonie, możemy bezpiecznie z niego korzystać, a w przypadku niespodziewanych zdarzeń - nie będziemy narażeni na duże straty. Inwestorzy, którzy zdecydowali się na tę technologię, bez problemu znajdą odpowiednią ekipę budowlaną, ponieważ jest to najpopularniejszy z dostępnych sposobów budowania. Nie ma też kłopotu z dostępnością materiałów budowlanych, które znajdziemy w niemal każdym sklepie z produktami wykończeniowymi.

Cegła nie narzuca ponadto stylu aranżacji wnętrz, jak na przykład domy z bali, które z założenia wprowadzą do wnętrza bardziej rustykalny klimat. Plusem jest także dostępność i szeroka gama projektów. Niemal każde biuro architektoniczne ma w swojej ofercie, choć jeden budynek wykonany w tej technologii. Kolejnym atutem projektu domu murowanego jest również jego duża atrakcyjność na rynku, dzięki czemu z łatwością znajdziemy kupca, jeśli wystawimy budynek na sprzedaż.