Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Znajdź projekt

powierzchnia

powierzchnia

kondygnacje

kondygnacje

garaż

garaż

dach

dach

konstrukcja

konstrukcja

zabudowa

zabudowa

piwnica

piwnica

szerokość działki

szerokość działki

Liczba pokoi

Liczba pokoi

kąt dachu

kąt dachu

Powierzchnia zabudowy

Powierzchnia zabudowy

wysokość

wysokość

Projekty domów letniskowych

Aktywne filtry

Domy letniskowe - wypoczynek w rozsądnej cenie

Posiadanie działki rekreacyjnej staje się coraz częściej marzeniem inwestorów, nawet tych, którzy mają swoje domy. Zapewnia to możliwość zmiany otoczenia i odpoczynku w innych okolicznościach przyrody. Mając już taką działkę, warto pomyśleć nad budynkiem, który miałby na niej stanąć. Wśród gotowych projektów budynków letniskowych są murowane i drewniane, z tarasem i balkonem. Większość z nich przewiduje pokój dzienny, kuchnie i łazienkę, ale zdarzają się też większe domki z osobnymi sypialniami dla gości. W takim budynku można wypoczywać na własnych warunkach i sporo taniej niż w hotelu.

 

Odpoczynek na własnych zasadach

Weekendowe wyjazdy krajoznawcze, to hobby któremu coraz częściej poddają się osoby z różnej grupy wiekowej. Zwiedzanie nowych miejscowości bywa szczególnie przyjemne, gdy znajdziemy miejsce, w którym możemy się zatrzymać i miło spędzić czas. Jeśli znajdziemy destynację, która jak żadna inna oczarowała nas swoim pięknem i do której pragniemy nie raz powrócić, warto pomyśleć o własnym domku letniskowym. Ta decyzja zagwarantuje nam komfortowe lokum na okres całego pobytu w danym miejscu, ale także może być dobrym sposobem na rozkręcenie niewielkiego biznesu. Jeśli przykładowo nie możemy sobie pozwolić  na wyjazd w danym terminie, z pewnością znajdą się osoby które będą poszukiwać noclegu w danym rejonie. Jeśli więc zdecydujemy się udostępnić je w formie ośrodka wypoczynkowego, warto zadbać o wysoką jakość materiałów, która zapewni konstrukcji trwałość na długie lata.  

 

Dla kogo domek letniskowy?

Dawniej, własny domek letniskowy kojarzył się z luksusem, na który stać było niewielu. Coraz większe zainteresowanie projektami z tej kategorii poskutkowało większym wyborem projektowym, które obejmują budynki na każdą kieszeń. Na gotowe projekty domów letniskowych, decydują się głównie rodziny, które w dłuższej perspektywie chcą wydawać mniej na wypoczynek i rekreację oraz spędzać czas w wybranej przez siebie lokalizacji. Ten trend pojawia się również wśród seniorów, którzy szczególnie w okresie letnim odpoczywają na działkach podczas lekkich prac w ogródku.  Taka opcja doskonale się sprawdza szczególnie w przypadku mieszkańców dużych miast, którzy w dni wolne od pracy chcą odpocząć na łonie natury.

 

Dom letniskowy czy całoroczny?

Podejmując decyzję o wyborze gotowego projektu domu letniskowego, warto się zastanowić czy będziemy z niego korzystać przez cały rok czy tylko w sezonie letnim. Oczywiście zależy to od miejsca gdzie taki domek stanie. Nad jeziorem zimą może brakować atrakcji, za to w lesie można zorganizować kulig i ognisko dla przyjaciół. Z kolei w okresie letnim nic nie sprawdzi się lepiej od domku w nadmorskiej miejscowości. Koszty dostosowania budynku do całorocznego użytku są niewielkie. Powierzchnia użytkowa nie przekracza kilkudziesięciu metrów, ale to w zupełności wystarczy do komfortowego wypoczynku i stylowej aranżacji. Do realizacji gotowego projektu domu letniskowego nie potrzebujemy dodatkowo działki o dużej powierzchni ani bardzo wygórowanej kwoty przeznaczonej na budowę.