Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Znajdź projekt

powierzchnia

powierzchnia

kondygnacje

kondygnacje

garaż

garaż

dach

dach

konstrukcja

konstrukcja

zabudowa

zabudowa

piwnica

piwnica

szerokość działki

szerokość działki

Liczba pokoi

Liczba pokoi

kąt dachu

kąt dachu

Powierzchnia zabudowy

Powierzchnia zabudowy

wysokość

wysokość

Projekty domów szkieletowych

Aktywne filtry

Najszybsza droga do własnych 4 kątów

Nie ma obecnie szybszego sposobu budowania, niż technologia szkieletowa. Dom z gotowych elementów może powstać nawet w 5 tygodni, co będzie szczególnym udogodnieniem w momencie, gdy bardzo zależy nam na szybkim wprowadzeniu się do nowego miejsca. Maksymalny czas od początku inwestycji do stanu deweloperskiego, to 3 miesiące, dlatego projekty domów szkieletowych cieszą się tak dużą przychylnością ze strony inwestorów budujących swoje domy.

Dla kogo najlepszym wyborem będzie gotowy projekt domu szkieletowego?

Tzw. „kanadyjczyki” swoją nazwę zawdzięczają miejscu z którego się wywodzą, czyli Kanadzie. Właśnie tam nadal jest to jedna z popularniejszych technologii budowania. Ale nie tylko Amerykanie doceniają tę formę. Lekkie konstrukcje przypadły do gustu także Skandynawom oraz wszystkim, którzy często zmieniają miejsce zamieszkania i nie przywiązują się do jednego miejsca. Ten trend robi się coraz popularniejszy również w Polsce. Na zakup gotowego projektu domu szkieletowego decydują się także inwestorzy, którzy mają ograniczony budżet, ale zależy im na większej powierzchni użytkowej domu. Koszty postawienia „kanadyjczyka” wahają się średnio od 2000 do 2600 zł. za metr kwadratowy.

Zalety stawiania domu z gotowych elementów

Oprócz stosunkowo niższych kosztów, projekty domów szkieletowych mają sporo innych plusów. Wśród nich możemy wyróżnić niedrogie koszta budowy oraz późniejszego utrzymania nieruchomości. Za budynek o ok. 100- metrowej powierzchni, miesięczne rachunki wynoszą średnio 500 zł. Ponadto konstrukcję domu w technologii szkieletowej można postawić niezależnie od warunków atmosferycznych, co będzie dużym udogodnieniem dla inwestorów planujących budować się np. zimą. Domy te charakteryzują się dodatkowo wysoką energooszczędnością, oczywiście pod warunkiem odpowiedniej izolacji. Na plus działa także lekkość konstrukcji, a co za tym idzie, łatwy i szybki transport i montaż gotowych elementów domu.

Fakty i mity

Wbrew powszechnie panującej wśród laików opinii w temacie tej technologii, materiał z którego zostają wykonane domy szkieletowe jest niepalny. Żeby jednak zminimalizować ryzyko wystąpienia zagrożenia, należy dobrze wypełnić ściany wełną. Stosując tę technikę nie tylko zabezpieczamy budynek przed ogniem, ale również mamy gwarancję, że nie zjedzą go korniki, ponieważ drewno jest bezpośrednio przed montażem, odpowiednio suszone i zabezpieczane. Dzięki suszeniu nie trzeba się także obawiać grzybów i pleśni, które nieestetycznie pokryją ściany i będą niebezpieczne dla naszego zdrowia. Projekty domów szkieletowych to wybór sprawdzony, a przede wszystkim pewny i bezpieczny!