Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Znajdź projekt

powierzchnia

powierzchnia

Projekty domów z dużą kotłownią

Aktywne filtry

Komu dedykowane są projekty z dużą kotłownią?

Projekty domów z dużą kotłownią dedykowane są głównie inwestorom, którzy planują ogrzewanie na paliwo stałe. Bywa tak w przypadkach kiedy nie ma możliwości ogrzewania budynku gazem ziemnym, nie planuje się instalacji pomocy ciepła albo inwestor stawia na popularne i sprawdzone metody ogrzewania. Dlatego w takim wypadku idealnie sprawdzi się projekt z powiększoną kotłownią, by bez większych problemów pomieścić kocioł na paliwo stałe oraz całe potrzebne wyposażenie do instalacji systemów grzewczych.

Czym charakteryzują się projekty domów z dużą kotłownią?

Ponieważ duża kotłownia przystosowana jest głównie do ogrzewania paliwem stałym, musi się znaleźć w niej miejsce na piec oraz opał (np. eko-groszek). Jeśli nie planujemy tego rodzaju ogrzewania, dużą kotłownię można wykorzystać na potrzeby pomieszczenia gospodarczego, pralni, suszarni itp. Wystarczy wydzielić miejsce z piecem cienką ścianką z kartongipsu. Przyjmuje się, że taka kotłownia musi mieć wielkość przynajmniej 5 m kw. W większości projektów z dużą kotłownią na paliwo stałe, bardzo funkcjonalnie jest rozwiązana kwestia umiejscowienia pomieszczenia oraz dostępu do niego. Zwykle kotłownia jest usytuowana przy garażu i oddzielona od pomieszczeń mieszkalnych. Posiada także zwykle osobne wejście, żeby wygodnie można było wnieść worki z opałem bezpośrednio do kotłowni.

Jakie projekty domów z dużą kotłownią możemy Państwu zaproponować ?

W naszej ofercie posiadamy projekty domów z dużą kotłownią, które będą funkcjonalne, wygodne i spełnią wymagania ich mieszkańców. Wśród naszych propozycji znajdą Państwo całą gamę najróżniejszych budynków o zróżnicowanej powierzchni użytkowej oraz różnorodnej stylistyce począwszy od tych nowoczesnych, poprzez eklektyczne, na tradycyjnych skończywszy. Każdy znajdzie tu dla siebie odpowiedni projekt, który sprosta wszystkim wymaganiom.